Działanie III.4 Transport kolejowy - wezwanie PKP PLK S.A. do złożenia wniosku w trybie pozakonkursowym

Wersja do druku Poleć znajomemu
28.12.2017, 11:32

Zarząd Województwa Łódzkiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 ogłasza nabór dla wniosku o dofinansowanie projektu PKP PLK S.A. pn.: ”Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego - z mijanką w rejonie przystanku Łódź Marysin” znajdującego się w wykazie projektów zidentyfikowanych w ramach trybu pozakonkursowego. Nabór nr RPLD.03.04.00-IZ.00-10-001/17.

[accordion][item title="Informacje o naborze"]

Wezwanie PKP PLK S.A. do złożenia wniosku w trybie pozakonkursowym dla działania III.4 Transport kolejowy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

[/item][item title="Termin składania wniosku"]
Formularz wniosku o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami należy złożyć do dnia 30 marca 2018 r. (w godz. 08:00-15:00).

[/item][item title="Miejsce składania wniosku"]
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Traugutta 21/23
90-113 Łódź
(pokój 1409 – XIV piętro)

[/item][item title="Sposób składania wniosku"]
Wypełniony formularz wniosku o dofinansowanie projektu należy wydrukować i wraz z załącznikami złożyć w wersji papierowej w 2 egzemplarzach (oryginał i 1 kopia) w siedzibie IZ RPO WŁ wskazanej w pkt 15 niniejszego paragrafu. Do wersji papierowej wniosku o dofinansowanie projektu należy dołączyć 1 egzemplarz wersji elektronicznej (na nośniku elektronicznym CD/DVD) formularza wniosku, studium wykonalności (w formach edytowalnych) oraz tabel finansowych zamieszczonych w rozdziałach „Analiza finansowa” i „Analiza ekonomiczna” w Studium wykonalności (w formie arkusza kalkulacyjnego Excel z jawnymi i działającymi formułami).
Szczegółowe zasady składania wniosku o dofinansowanie są dostępne w § 5 Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu.

[/item][item title="Na co i kto może składać wniosek?"]
Kto może składać wniosek?
Podmiotem, który może się ubiegać o dofinansowanie projektu jest podmiot wskazany jako jego wnioskodawca w wykazie projektów zidentyfikowanych w ramach trybu pozakonkursowego, stanowiącym załącznik nr 4 do SZOOP na lata 2014-2020. Jednocześnie podmiot ten musi być zgodny z typem beneficjenta określonym w pkt. 10 dla działania III.4 Transport kolejowy w Szczegółowym Opisie Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (dalej: SZOOP na lata 2014-2020).

Na co można otrzymać dofinansowanie?
Przedmiotem naboru jest wybór projektu do dofinansowania w trybie pozakonkursowym spośród typów projektu określonych w pkt. 9 dla działania III.4 Transport kolejowy w SZOOP na lata 2014-2020.

Nabór projektu nie dotyczy projektu hybrydowego w rozumieniu art. 34 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020.

[/item][item title="Kryteria wyboru projektu"]
Kryteria wyboru projektów dla działania III.4 Transport kolejowy przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SZOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w Załączniku nr IV do Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu.

[/item][item title="Finanse"]
Procent dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania projektu w przypadku projektów rewitalizacyjnych wynosi 88% kosztów kwalifikowalnych projektu, w tym z EFRR - 85% kosztów kwalifikowanych. W przypadku pozostałych typów projektu maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85% kosztów kwalifikowanych zgodnie z § 3 pkt 2 Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu.

Maksymalna wartość dofinansowania
Maksymalna kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 22 950 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia dwa miliony dziewięćset pięćdziesiąt tysięcy złotych zero groszy).
W  przypadku  projektów rewitalizacyjnych  dofinansowanie  pochodzić  może  ze  środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektu
Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 22 950 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia dwa miliony dziewięćset pięćdziesiąt tysięcy złotych zero groszy).

[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
pdfWezwanie do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu 649.23 KB


docxWzór formularza wniosku o dofinansowanie129.24 KB
(Załącznik nr I do Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu)


pdfInstrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie836.75 KB
(Załącznik nr II do Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu)

docWzór umowy o dofinansowanie projektu472.5 KB
(Załącznik nr III do Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu)

pdfKryteria wyboru projektów706.43 KB
(Załącznik nr IV do Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu)

pdfLista wskaźników rezultatu bezpośredniego i produktu371.92 KB
(Załącznik nr V do Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu)

pdfZasady przygotowania studium wykonalności475.7 KB
(Załącznik nr VI do Wezwania do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu)

[/item][item title="Materiały pomocnicze"]

Poradnik przygotowania inwestycji z uwzględnieniem zmian klimatu, ich łagodzenia i przystosowania do tych zmian oraz odporności na klęski żywiołowe. Realizacja zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Poradnik dla realizatorów projektów i instytucji systemu wdrażania funduszy europejskich 2014-2020. Jak realizować zasadę równości szans kobiet i mężczyzn w projektach finansowanych z Funduszy Europejskich 2014-2020. Poradnik dla osób realizujących projekty oraz instytucji systemu wdrażania. Podręcznik wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji. Załącznik nr 3 do Uchwały nr 1170/16 Zarządu Województwa Łódzkiego z dnia 28.09.2016 r. w sprawie zdefiniowania wskaźników zawartych w Szczegółowym Opisie Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 oraz ustalenia listy wskaźników dodatkowych oraz ich zdefiniowania dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, w brzmieniu nadanym uchwałą nr 983/17 z dn. 25.07.2017 r.

[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących działania III.4 Transport kolejowy informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
Wyjaśnienia i odpowiedzi na kluczowe lub powtarzające się pytania publikowane są na stronie internetowej Programu Regionalnego Województwa Łódzkiego.

[/item][/accordion]

ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń - wartość zrealizowanych projektów - ponad 250 mln zł

ZEFE.ORG - konsulting europejski i pozyskiwanie funduszy europejskich


Działalność Zespołu Ekspertów Funduszy Europejskich ZEFE.ORG obejmuje:

Oferujemy profesjonalne usługi consultingowe:

 

studium przypadku

Eksperci ZEFE.ORG przygotwali studium wykonalności dla projektu "Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Ryżki". Projekt o budżecie 7,7 mln zł przeszedł do fazy realizacji.

więcej

infolinia ZEFE.ORG
814 608 814

studia wykonalności
wnioski o dotację
dotacje na projekty B+R
dotacje na projekty OZE
pozyskiwanie dotacji
rozliczanie dotacji

KONTAKT

kod matrycowy

kod matrycowy adresu tej strony