Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Firma konsultingowa ZEFE.ORG, działająca pod firmą P.W. Structum Sp. z o. o., NIP 712-015-64-12, realizowała dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w okresie od 13 lutego do 11 czerwca 2025 roku zlecenie polegające na opracowaniu studium wykonalności oraz wsparciu w przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej dla projektu pn. „Ochrona, regeneracja i ograniczanie zagrożeń dla różnorodności biologicznej cennych przyrodniczo terenów mokradłowych województwa lubelskiego", zgłoszonego do Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działanie 3.9 „Ochrona bioróżnorodności na obszarach objętych formami ochrony przyrody". Priorytet III „Ochrona zasobów środowiska i klimatu". Projekt był przygotowywany do złożenia w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działanie 3.9 „Ochrona bioróżnorodności na obszarach objętych formami ochrony przyrody".
Zlecenie zostało wykonane zgodnie z ustaleniami, a przygotowany wniosek aplikacyjny uzyskał pozytywną ocenę i dofinansowanie. W trakcie współpracy zespół ZEFE.ORG wykazał się znajomością procedur związanych z pozyskiwaniem funduszy unijnych oraz terminowością realizacji powierzonych zadań. Współpraca przebiegała w sposób sprawny i transparentny, a konsultanci byli dostępni do konsultacji oraz reagowali na potrzeby projektu.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie potwierdza prawidłową realizację zlecenia przez firmę ZEFE.ORG i może rekomendować ją jako partnera w zakresie usług konsultingowych dotyczących pozyskiwania funduszy unijnych.
Z poważaniem,
Rektor, prof. dr hab Krzysztof Kowalczyk
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - pozyskiwanie funduszy unijnych na potrzeby uczelni
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie aktywnie pozyskuje środki unijne na rozwój badań naukowych, infrastrukturę dydaktyczną i wsparcie międzynarodowej współpracy. Kluczową rolę w tym procesie pełni Biuro Projektów Międzynarodowych, które od 2022 roku koordynuje wszystkie działania związane z wnioskowaniem o granty i ich realizacją.
Biuro Projektów Międzynarodowych
-
Jednostka ogólnouczelniana podległa Prorektorowi ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą
-
Wsparcie w wyborze źródła finansowania (Programy Ramowe KE, NCN, NCBR, NAWA, Fundusz Wyszehradzki)
-
Pomoc w przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej: budżet, załączniki merytoryczne i formalne
-
Formalna weryfikacja wniosku oraz obsługa sprawozdawczości i bieżących konsultacji
-
Obsługa wyjazdów służbowych, przyjmowanie naukowców z zagranicy i działania umiędzynarodowienia uczelni
Główne programy i źródła dofinansowania
-
Programy Ramowe Komisji Europejskiej (Horizon Europe)
-
Narodowe Centrum Nauki (granty OPUS, SONATA, PRELUDIUM)
-
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (projekty aplikacyjne i infrastrukturalne)
-
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA – stypendia i projekty międzynarodowe)
-
Europejski Fundusz Społeczny i Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (PO WER, RPO WL)
-
Fundusz Wyszehradzki i inne międzynarodowe inicjatywy badawcze i edukacyjne
Przykłady zrealizowanych projektów
-
„Innowacje na rzecz zrównoważonej gospodarki wodnej w sektorze kosmetycznym” – grant NAWA, kierownik prof. S. Kocira (start: lipiec 2025)
-
Projekt SPINAKER – badania zespołu Wydziału Inżynierii Produkcji finansowane przez NAWA (czerwiec 2025)
-
„Przyrodniczy MIT” – program szkoleniowy dla kadry akademickiej współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego (PO WER)
-
Szereg stypendiów NCN: OPUS 18 (mutacje w mtDNA), OPUS 45 (bioaktywne substancje grzybowe) oraz konkursy HYDROSTRATEG i MNiSW
Efekty i korzyści
-
Rozbudowa i modernizacja laboratoriów badawczych
-
Wsparcie staży zagranicznych i międzynarodowej mobilności naukowców
-
Podniesienie kompetencji dydaktycznych i menedżerskich pracowników uczelni
-
Realizacja innowacyjnych badań przyczyniających się do rozwoju regionu lubelskiego
-
Umocnienie pozycji Uniwersytetu jako partnera w projektach o zasięgu europejskim
Dzięki skoordynowanej pracy Biura Projektów Międzynarodowych i aktywnej współpracy wydziałów Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie efektywnie zdobywa granty na badania, kształcenie oraz rozwój międzynarodowych kontaktów naukowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach finansowania lub potrzebujesz wsparcia przy swoim projekcie, Biuro Projektów Międzynarodowych służy pomocą.
Polska Akademia Nauk - referencje dla ZEFE
Eksperci ZEFE.ORG wykazali się zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem do realizowanego zlecenia. Studium wykonalności zostało przygotowane w terminie przewidzianym umową. Poprawność wykonanego studium wykonalności została zweryfikowana pozytywnie - projekt został zaakceptowany pod względem formalnym i obecnie przeszedł do kolejnej fazy ewaluacji.
Rekomendujemy ZEFE.org jako wiarygodnego partnera w zakresie usług pozyskiwania funduszy europejskich.
prof. dr hab. Andrzej Suchocki
Kierownik Oddziału Spektroskopii Ciała Stałego PAN
Pozyskiwanie funduszy unijnych polega na ubieganiu się o dofinansowanie z różnych programów pomocowych Unii Europejskiej przez podmioty publiczne, prywatne lub organizacje pozarządowe w celu realizacji określonych projektów lub inwestycji. W uproszczeniu, celem i efektem końcowym pozyskiwania funduszy unijnych jest pozyskanie środków unijnych na realizację konkretnych projektów.
Pozyskiwanie funduszy unijnych to proces wieloetapowy, w którym kluczową rolę odgrywa kompleksowe przygotowanie projektu, zgodność jego celów z priorytetami unijnymi oraz kompetencje zespołu wdrażającego.
ZEFE.ORG specjalizuje się w pozyskiwaniu dotacji z funduszy unijnych już od Phare 2000. Pozyskujemy fundusze UE dla samorządów, instytucji i przedsiębiorstw. Specjalizujemy się w skutecznym pozyskiwaniu funduszy europejskich dla samorządów, instytucji i dużych przedsiębiorstw.
więcej »Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie na drodze przetargu wybrał firmę konsultingową ZEFE.ORG (P.W. Structum Sp. z o.o., NIP 712-015-64-12) do współpracy przy planowanej aplikacji do Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działanie 3.9 „Ochrona bioróżnorodności na obszarach objętych formami ochrony przyrody” (Priorytet III „Ochrona zasobów środowiska i klimatu”). Celem projektu była ochrona i regeneracja terenów mokradłowych o wysokich wartościach przyrodniczych.
więcej »studium przypadku
Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, instytucja kultury województwa mazowieckiego z tradycją sięgającą 1923 roku, stale poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą mu lepiej odpowiadać na potrzeby współczesnej społeczności. W ramach strategicznej inicjatywy mającej na celu adaptację budynku przy ul. Okulickiego 9 w Radomiu do działalności muzealnej, muzeum postanowiło postawić na nowoczesność i profesjonalizm, wybierając partnera – ZEFE.ORG (formalnie P.W. STRUCTUM Sp. z o. o. z siedzibą w Lublinie) do wykonania konsultacji społecznych, analizy popytu i komplekosowej dokumentacji aplikacyjnej.
infolinia ZEFE.ORG studia wykonalności |
||