Dotacje unijne

Wersja do druku Poleć znajomemu

19.01.2012 19:28

Działanie 8.1 oraz PO IG 8.2 – nabory w roku 2012

W roku 2012 w ramach Działania 8.2 i 8.1 odbędą się aż po 3 rundy naborów wniosków. Jest to związane z faktem że pieniądze przeznaczone na lata 2007-2013 trzeba wydać i rozliczyć do roku 2015. Wszystkie konkursy powinny się odbyć w roku 2012 aby zostawić zapas na prawidłowe rozliczenie dotacji.  Prawdopodobnie jest to ostatni rok [...] więcej »

Dodaj do Facebook

19.01.2012 19:18

60 mln zł na utworzenie funduszy VC – trwa jeszcze konkurs KFK

Do końca stycznia br. zarządzający funduszami venture capital (VC) mogą występować do Krajowego Funduszu Kapitałowego o dokapitalizowanie. Na utworzenie funduszy kapitału podwyższonego ryzyka KFK przeznaczy nie mniej niż 60 mln zł pochodzących ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.   Fundusze, w które inwestuje KFK, wybierane są na podstawie składanych propozycji inwestycyjnych w drodze konkursów ofert. Konkurs KFK [...] więcej »

Dodaj do Facebook

26.11.2011 14:15

Agora została większościowym udziałowcem spółki Sport4People, Futbolowo.pl

Agora została większościowym udziałowcem spółki Sport4People, właściciela portalu społecznościowego poświęconego piłce nożnej – Futbolowo.pl. Wartość transakcji nie została ujawniona. - Zakończyliśmy negocjacje z właścicielami spółki „Sport4People” – Rafałem Hanem i Grzegorzem Czechowiczem – i podpisaliśmy umowy, w wyniku których Agora została posiadaczem większościowego pakietu udziałów w „Sport4People” – poinformował Zbigniew Bąk, wiceprezes zarządu Agory S.A. [...] więcej »

Dodaj do Facebook

26.11.2011 12:40

Polsko – izraelski fundusz podpisał umowę z Krajowym Funduszem Kapitałowym S.A.

Nowy Fundusz Giza Polish Ventures I (GPV I) o kapitalizacji 84 mln zł będzie jednym z największych do tej pory funduszy, w które zainwestował Krajowy Fundusz Kapitałowy. GPV I skoncentruje się na inwestycjach w innowacyjne spółki z branży nowych technologii. Fundusz inwestowad będzie w przedsięwzięcia technologiczne o globalnym potencjale na wczesnym etapie rozwoju, dzięki czemu [...] więcej »

Dodaj do Facebook

31.10.2011 09:18

MCI inwestuje w Morele.net

Fundusz MCI.TechVentures zwiększa portfel spółek e-commerce poprzez inwestycję w Morele.net MCI.TechVentures, fundusz venture capital zarządzany przez MCI Management SA, zainwestował w Morele.net, drugi co do wielkości polski sklep internetowy oferujący sprzęt IT. „Morele.net posiadają silną pozycję rynkową, którą osiągnęły dzięki efektywnej strategii i kompetentnemu zespołowi zarządzającemu. Jesteśmy przekonani, że spółka w pełni wykorzysta potencjał rozwoju [...] więcej »

Dodaj do Facebook

30.10.2011 11:14

Działanie 8.1 dotacja na e-biznes od 14 listopada

W ramach działania 8.1 z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma do rozdysponowania ok. 150 milionów złotych. – Działanie 8.1 jest skierowane do mikro- i małych przedsiębiorców. Ma na celu uaktywnienie tzw. e-biznesu, czyli działalności elektronicznej prowadzonej za pośrednictwem sieci teleinformatycznych – mówiRadosław Runowski z PARP-u. Wśród projektów, które uzyskały wsparcie w [...] więcej »

Dodaj do Facebook

13.09.2011 17:47

Spotkanie informacyjne odnośnie PO IG 8.2 już 22 września

Spotkanie informacyjne dotyczące Działania 8.2 PO IG – dotacje na systemy B2B Firma „DĄBROWSKY” zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 8.2  ”Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o środkach na systemy informatyczne (CRM, ERP, itd. ) dla Twojej firmy to spotkanie jest właśnie dla [...] więcej »

Dodaj do Facebook

05.08.2011 08:44

Jak finansować debiut na NewConnect ?

Suma wszystkich kosztów, jakie musi ponieść przedsiębiorca w związku z debiutem na NewConnect, jest relatywnie wysoka i może odstraszać potencjalnych kandydatów, w szczególności małych przedsiębiorców, od skorzystania z tej atrakcyjnej możliwości pozyskania kapitału. Jednocześnie, firmy mają możliwość ubiegania się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na pokrycie kosztów debiutu na NewConnect. Kancelaria Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy [...] więcej »

Dodaj do Facebook

04.08.2011 08:00

Jak finansować inwestycje na badania i rozwój ?

Przedsiębiorstwa innowacyjne muszą stawiać na badania i rozwój. W tym celu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka stworzono działanie 1.4, dzięki któremu firmy maja możliwość pozyskania dofinansowania na działania badawczo-rozwojowe. Firmy oraz projekty przez nie zgłaszane w ramach POIG 1.4 mogą mieć szeroki zakres – od budowy prototypów nowych urządzeń, prowadzenie badań nad materiałami, lekami [...] więcej »

Dodaj do Facebook

03.08.2011 09:18

Alternatywne formy finansowania przedsiębiorstw

Alternatywne formy finansowania przedsiębiorstw Każda firma, czy to jest małe czy duże przedsiębiorstwo, potrzebuje kapitału na rozwój swojej gospodarki i dofinansowanie inwestycji działalności..  Problem pojawia się w momencie podjęcia decyzji w znalezieniu odpowiedniego  źródła dofinansowania przedsiębiorstwa, a także uzyskania merytorycznych informacji potrzebnych do skutecznego otrzymania rodzaju środka. Jak dobrze wybrać, by nie stracić i nie popaść [...] więcej »

Dodaj do Facebook

 1  2  3  Następne »