Poddziałanie X.3.3 Działania uzupełniające populacyjne programy profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy

Wersja do druku Poleć znajomemu
14.02.2017, 11:32

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłasza konkurs nr RPLD.10.03.03-IZ.00-10-001/17 na projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej X Adaptacyjność pracowników i przedsiębiorstw w regionie Działanie X.3 Ochrona, utrzymanie i przywrócenie zdrowia Poddziałanie X.3.3 Działania uzupełniające populacyjne programy profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

[accordion][item title="Sposób składania wniosków"]
Nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów będzie prowadzony od  21 marca 2017 r. (wtorek) do 3 kwietnia 2017 r. (poniedziałek), w dni robocze, w godzinach pracy urzędu tj. od godz. 8:00 do godz.16:00.

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć na obowiązującym formularzu, zgodnym z załącznikiem nr 1 do Regulaminu konkursu, w jednym egzemplarzu, w formie papierowej oraz w formie elektronicznej (plik w formacie .xls lub .xlsx).
Dodatkowo wnioskodawca jest zobowiązany do złożenia oświadczenia, potwierdzającego tożsamość wersji elektronicznej wniosku o dofinansowanie z wersją papierową, stanowiącego Załącznik nr 3 do Regulaminu konkursu.

Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu może być dostarczony:

za pośrednictwem operatora pocztowego na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament Europejskiego Funduszu Społecznego
al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź osobiście lub przez posłańca w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego (adres jw.).

[/item][item title="Termin rozstrzygnięcia konkursu"]
Termin rozstrzygnięcia konkursu planowany jest na początek sierpnia 2017 r.

[/item][item title="Kto może składać wnioski"]
O dofinansowanie mogą występować wszystkie podmioty, które spełniają kryteria określone w Regulaminie konkursu, w szczególności:

jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne oraz utworzone przez nie podmioty, podmioty wykonujące działalność leczniczą wskazane w ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, instytucje naukowe, jednostki badawczo-rozwojowe, organizacje pozarządowe, podmioty ekonomii społecznej
legitymujące się doświadczeniem w świadczeniu usług stanowiących zakres projektu.
- z wyłączeniem: osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych).


O dofinansowanie nie mogą ubiegać się Wnioskodawcy oraz partnerzy (o ile dotyczy), którzy podlegają wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania, w tym wykluczeniu, o którym mowa w:

art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.

Ponadto wymagane jest, aby Wnioskodawca lub partner:

posiadał umowę z dyrektorem Łódzkiego Wojewódzkiego Oddziału NFZ o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie wykonywania badań mammograficznych lub cytologicznych w ramach etapu podstawowego, zgodnie z założeniami Programu profilaktycznego, którego dotyczy projekt, posiadał co najmniej 3-letnie doświadczenie w obszarze, w którym realizowany jest profilaktyczny program raka szyjki macicy/raka piersi, spełniał minimalne wymagania w zakresie kwalifikacji personelu medycznego oraz wymagania techniczne określone w Warunkach realizacji przedsięwzięć
w ramach Programu profilaktyki raka piersi lub Programu profilaktyki raka szyjki macicy (załącznik 12a/12b do Regulaminu konkursu).

[/item][item title="Na co można otrzymać dofinansowanie"]
W ramach przedmiotowego konkursu możliwy jest do realizacji poniższy typ projektu:

Działania wspierające i uzupełniające Program profilaktyki raka piersi oraz Program profilaktyki raka szyjki macicy, w tym działania zwiększające zgłaszalność na badania profilaktyczne.

Wspierane będą projekty ukierunkowane na działania zwiększające zgłaszalność na badania profilaktyczne, w szczególności obejmujące:

działania informacyjno-edukacyjne oraz dotyczące edukacji prozdrowotnej o charakterze lokalnym polegające na zachęcaniu kobiet do badań profilaktycznych. Prowadzenie działań z zakresu edukacji prozdrowotnej możliwe będzie wyłącznie przez osoby z wykształceniem lekarskim, pielęgniarskim lub położniczym, lub przez absolwentów kierunku zdrowie publiczne. Działania edukacyjne z zakresu profilaktyki mogą być również kierowane do kadr POZ (tj. lekarzy POZ, osób współpracujących z placówką POZ lub osób pracujących na rzecz placówki POZ) i kadr medycyny pracy. zapewnienie dojazdu niezbędnego do realizacji badania profilaktycznego (usługi zdrowotnej) w ramach Programu profilaktyki raka piersi/raka szyjki macicy dla danej osoby z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania badania i z powrotem. zapewnienie opieki nad osobą niesamodzielną, którą opiekuje się osoba objęta wsparciem w ramach projektu, w czasie korzystania ze wsparcia.

Premiowane będą projekty, które:

przewidują działania służące realizacji badań mammograficznych lub cytologicznych w ramach okresowych badań lekarskich, przewidują możliwość wykorzystania pracowni mobilnych w celu skutecznej realizacji badań profilaktycznych.

W przedmiotowym konkursie nie będzie możliwe sfinansowanie ze środków EFS kosztu badań mammograficznych i cytologicznych, gdyż są one gwarantowane ze środków NFZ (płatnika). Koszt ten może zostać wykazany w projekcie jako wkład własny, pod warunkiem, że źródłem jego finansowania są środki NFZ (płatnika) będące w dyspozycji Wnioskodawcy lub partnera projektu.

Do kogo może być skierowane wsparcie?
Grupę docelową stanowią mieszkanki województwa łódzkiego w wieku aktywności zawodowej, w szczególności osoby powyżej 50 roku życia, kwalifikujących się do objęcia  Programem profilaktyki raka piersi lub Programem profilaktyki raka szyjki macicy. Programu profilaktyki raka piersi obejmuje kobiety w wieku 50-69 lat, natomiast Program profilaktyki raka szyjki macicy – kobiety w wieku 25-59 lat. Wymagane jest, aby wsparciem zostały objęte w szczególności kobiety, które:

na podstawie SIMP (System Informatycznego Monitorowania Profilaktyki) nigdy nie wykonywały badań profilaktycznych w kierunku wykrycia raka piersi lub raka szyjki macicy, a które kwalifikują się do udziału w Programie profilaktycznym, zamieszkują na obszarach słabo zaludnionych oraz w miejscowościach poniżej 20.000 mieszkańców, w tym w szczególności na obszarach wiejskich, zamieszkują na obszarach o niskim poziomie zgłaszalności w zakresie profilaktyki raka piersi lub raka szyjki macicy, na obszarach tzw. „białych plam”.

[/item][item title="Kryteria wyboru projektów"]
Kryteria wyboru projektów dla Poddziałania X.3.3 Działania uzupełniające populacyjne programy profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy, przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020, znajdują się w Podrozdziale 7.3 Regulaminu konkursu.

[/item][item title="Finanse"]
Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi – 91%, w tym wsparcie finansowe EFS – 85%.
Minimalny poziom wkładu własnego wynosi – 9%.
Minimalna wartość projektu: 50 000,00 PLN.
Maksymalna wartość projektu: nie określono
Całkowita kwota środków przeznaczonych na realizację projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi: 10 000 000,00 PLN

[/item][item title="Niezbędne dokumenty"]
pdfRegulamin konkursu1.34 MB
xlsZałącznik nr 1 – Formularz wniosku o dofinansowanie projektu konkursowego w ramach RPO WŁ na lata 2014 – 20201.49 MB
pdfZałącznik nr 2 – Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020781.28 KB
docZałącznik nr 3 – Wzór oświadczenia potwierdzającego tożsamość wersji elektronicznej wniosku o dofinansowanie z wersją papierową70.5 KB
docZałącznik nr 4 – Wzór oświadczenia o niewprowadzaniu do wniosku zmian innych niż wynikające z procesu negocjacji oraz potwierdzającym tożsamość wersji elektronicznej wniosku o dofinansowanie z wersją papierową70.5 KB
pdfZałącznik nr 5 – Wzór karty weryfikacji wymogów formalnych wniosku o dofinansowanie projektu współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPO WŁ na lata 2014 – 2020 tryb konkursowy329.16 KB
pdfZałącznik nr 6 – Wzór karty oceny formalno-merytorycznej wniosku o dofinansowanie projektu współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPO WŁ na lata 2014 – 2020 tryb konkursowy691.19 KB
pdfZałącznik nr 7 – Wykaz dopuszczalnych stawek towarów i usług391.92 KB
pdfZałącznik nr 8 – Wzór umowy o dofinansowanie projektu949.53 KB
pdfZałącznik nr 9 – Wzór umowy o dofinansowanie projektu (kwoty ryczałtowe)940.75 KB
pdfZałącznik nr 10 – Minimalny zakres umowy o partnerstwie na rzecz realizacji projektu617.79 KB
pdfZałącznik nr 11 – Wzór weksla in blanco327.91 KB
pdfZałącznik nr 12a – Warunki realizacji przedsięwzięć w ramach Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi682.61 KB
pdfZałącznik nr 12b – Warunki realizacji przedsięwzięć w ramach Populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy589.54 KB
pdfZałącznik nr 13a – Lista powiatów województwa łódzkiego o szczególnie niskim poziomie zgłaszalności na badania mammograficzne573.99 KB
pdfZałącznik nr 13b – Lista powiatów województwa łódzkiego o szczególnie niskim poziomie zgłaszalności na badania cytologiczne579.17 KB
 
[/item][item title="Pytania i odpowiedzi"]
W sprawach dotyczących Poddziałania X.3.3 Działania uzupełniające populacyjne programy profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.
Wyjaśnienia o charakterze ogólnym publikowane są na stronie internetowej www.rpo.lodzkie.pl oraz www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

[/item][/accordion]

ZEFE.ORG - rok założenia 1990 - ponad 30 lat doświadczeń - wartość zrealizowanych projektów - ponad 250 mln zł

ZEFE.ORG - konsulting europejski i pozyskiwanie funduszy europejskich


Działalność Zespołu Ekspertów Funduszy Europejskich ZEFE.ORG obejmuje:

Oferujemy profesjonalne usługi consultingowe:

 

studium przypadku

Instytut Technologii Elektronowych we współpracy z ZEFE.ORG przygotwał studium wykonalności projektu p.t. "Innowacyjne technologie wielofunkcyjnych materiałów i struktur dla nanoelektroniki, fotoniki, spintroniki i technik sensorowych". Budżet projektu wynosi 18 mln zł.

więcej

infolinia ZEFE.ORG
814 608 814

studia wykonalności
wnioski o dotację
dotacje na projekty B+R
dotacje na projekty OZE
pozyskiwanie dotacji
rozliczanie dotacji

doradztwo w pozyskiwaniu funduszy unijnych

KONTAKT

kod matrycowy

kod matrycowy adresu tej strony